چوب روسی

چوب روسی

صنایع چوب مهرداد وارد کننده و فروشنده چوب روسی آماده همکاری با کلیه بازدیدکنندگان محترم این وب سایت است در ابتدا معرفی از چوب روسی خواهیم داشت.

اصطلاحا به هر نوع چوبی که از کشور روسیه وارد ایران می‌شود چوب روسی می‌گویند. چوب روسی به این معنای عامیانه‌ای که ما از آن نام می‌بریم وجود ندارد. از روسیه چوب‌ها و فراورده‌های چوبی مختلفی مانند انواع تخته و الوار وارد ایران می‌شود. گونه‌هایی مانند راش بلوط و انواع گونه‌های مختلف درخت کاج و صنوبر و … اما گونه‌ی درخت کاج وارد شده از روسیه با توجه به اینکه از قدیم وارد ایران می‌شد، بیشتر مورد توجه و استفاده اساتید قرار گرفته است و از این رو به‌اشتباه به الوارهای وارداتی درخت کاج و صنوبر، چوب روسی گفته می‌شود

چوب روسی چیست؟

چوب روسی از درختان بلوط ، راش و خصوصا گونه های مختلف درخت کاج بوده که در جنگل های روسیه بریده می شود و بعد به کارخانه برده شده و به ابعاد مختلفی برش داده می شود و به صورت پالت بسته بندی می گردد و به کشور های مختلف صادر می شود.
واژه چوب روسی در بازار چوب ایران تقریبا به هر نوع چوب سفید رنگ وارداتی از کشور روسیه تلقی می شود و کاربرد آن هم چندان تفاوتی نمی کند
در حالی که این چوب سفید خود شامل گونه های کاملا متفاوت چون نراد ، نوئل و انواع کاجها می شوند این چوب فاقد درون چوب مشخص و به رنگ سفید مایل به قرمز ، فاقد مجاری صمغی ، راست تار ، سبک ،واکشیدگی و هم کشیدگی کم قابلیت ترک خوردن کم هنگام خشک شدن ،بسیار خوش کار ، سنباده خوری خوب ، میخ خوری و پیچ خوری عالی هستند .

کاربرد چوب روسی

چوب روسی به علت سبکی زیاد و ضریب الاستیته بالا از بهترین چوبها برای اسکلت بندی ساختمان است الیاف بلند و خمیر سفید رنگ این چوب در صنعت کاغذسازی هم مصرف فراوان دارد.
چوب روسی به علت خاصیت ارتجاعی و استحکام آن چوب مورد علاقه نجاران میباشد در ضمن این چوب هم بعلت بافت نرم آن جهت استفاده در قسمت های رنگی کار توصیه نمی گردد.
امروزه از چوب روسی برای دکور سازی، کف سازی‌های پارکت، قاب سازی‌های سقف و دکورسازیها و کابینت‌های چوبی و بخصوص درهای چوبی با روکش‌های زیبا بهره کافی گرفته می‌شود.
چوب روسی به دلیل رنگ روشن و یکنواخت خود و قابلیت شکل پذیری بالا در میان چوب های مورد استفاده در نما و محوطه سازی بیشتر مورد نظر قرار گرفته است.