تایل

تایل ترمووود

اهمیت استفاده از تایل ترمووود یا کفپوش در دیزاین باعث شده که از دهه های قبل، طراحان و معماران ساختمان در طراحی های خود از متریال های نوین برای کفپوش استفاده کنند و با پیشرفت تکنولوژی و دانش بشر در فرآوری عناصر طبیعت، هم اکنون در بیشتر طراحی های ساختمان و باغ و ویلا از چوب فرآوری شده برای کف نیز استفاده می کنند.

 

تایل ترمووود چگونه ساخته می شود؟

برای ساخت تایل نیاز به اره مخصوص برش چوب ترمووود است که چوب ترمو را به اندازه های مورد نیاز برش بدهیم که برای بررسی می توانید به لینک منبع مراجعه کنید. برشکاری چوب ترموود را می توان با اره های معمولی نجاری انجام داد اما تیغه آن حتما باید مخصوص برش ترموود باشد تا از دندانه دندانه شدن و لب پر شدن چوب ترمو جلوگیری به عمل بیاید زیرا چوب های لب پرشده و پوسته پوسته شده فاقد زیبایی و اصالت چوب است.

 

مهم ترین مزیت تایل ترمووود

نکته مهم در استفاده از تایل ها، حذف هزینه های جانبی نصب است چرا که در پروسه نصب تایل، سیستم آهن کشی، چوب های زیر کار و حتی پیچ و یراق آلات حذف می شوند و این موضوع باعث کاهش هزینه ها تا 50% می شود.

از دیگر مزیت های تایل ترمووود می توان به از سایت منبع به موارد زیر نیز اشاره کرد:

  •  دارای زیره پلاستیکی می باشد و نیازی به زیر سازی ندارد
  •  قابل حمل می باشد (به صورت خیلی ساده می توان تایل ها را جابجا کرد)
  •  نصب بسیار سریع و ساده بدونه نیاز به ابزارآلات نجاری (به دلیل زیره پلاستیکی نیاز به نصاب متخصص ندارد )
  • بسیار مقاوم است
  •  زیرسازی پلاستیکی مقاوم برای محیط های خارجی
  •  قابل استفاده در کف حمام، پشت بام، حیاط، بالکن، تراس و…

رنگ مخصوص تایل ترموود

برای بهتر دیده شدن بافت چوب تایل و ماندگاری چند برابر عمر و زیبایی چوب، تایل های ترموود نیاز به رنگ های ترمووود دارد که در این زمینه با استفاده از رنگ مخصوص  ADLER با 87 طیف رنگی بسیار جذاب وارد عمل می شویم یه نکته بسیار مهم لازم به ذکر است که در تایل ها به دلیل چپ و راست چیدن تایل ها موقع نصب در آخر شما شاهد تیره روشنی یا به اصطلاح  سایه روشن تایل های ترموود خود خواهی بود که به نظر اکثر مشتریان عزیز این مورد نیز زیبایی چند برابر به تایل ها می دهد.

 

ابعاد تایل ترمووود

 

تایل ها در اندازه ها و گونه های مختلفی تولید می شوند. علت ستفاده از تایل بسته به نوع و سلیقه مصرف کننده می باشد. تایل ها در ابعاد 27.5*27.5 ، 30*30 و 40*40 تولید می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مطلب ابعاد ترمووود کلیک کنید

 

نصب تایل ترموود

 

در نصب تایل نیازی به زیر سازی و شاسی کشی فلزی نیست و در زمان کم با نصاب حرفه ای پارس چوب می توان در طول یک روز حتی بیشتر از ۱۰۰ متر مربع نیز نصب کرد. همچنین نیازی به پیچ یا میخ شدن تایل به کف نیست و تمامی تایل ها در داخل هم قفل می شوند و به همین دلیل جمع آوری آن نیز بسیار ساده و راحت است.

 

کاربرد کفپوش های الواری ترمووود و تایل ترموود

 

به طور کلی از کفپوش های ترمووود در تمامی سطوح ساختمان و ویلاها می شود استفاده کرد اما به صورت اصولی ترجیح بر این است برای فضا های داخلی شامل اتاق ها، لابی و قست هایی که به طور مستقیم در معرض عوامل جوی قرار ندارند از کفپوش های الواری ترمووود استفاده شود. اما برای فضای یرون شامل حیاط، تراس، روف گاردن، دور استخر و در حالت کلی محیط هایی که به صورت مستقیم در معرض عوامل جوی قرار دارند استفاده از تایل های ترمووود بیشتر توصیه می شود.