رنگ چوب دولوکس

8,800,000

آفر ویژه :

سفارش ۱۰ تا ۲۰ قوطی : 8,000,000 تومان
سفارش 20 تا 100 قوطی : 7,000,000 تومان

کالیته رنگ

به طور معمول از رنگ چوب ترمو برای محافظت از چوب ترمووود استفاده می ‌کنند و رنگ های تولید شده برای ترموود بسیار متنوع هستند. با استفاده از فناوری های نوین و پیشرفت تکنولوژی برای ساخت انواع کالا و همچنین محافظت از آن ها روش های جدیدی ابداع شده است. این روش ها برای بالا بردن طول عمر کالا و همچنین زیباسازی آن مورد استفاده قرار می گیرد. ارزش بعضی از کالا ها زیاد است و بهتر است عملیاتی انجام دهید تا عمر مفید آن ها بیشتر شود. یکی از کالا های مهم، چوب ها هستند که ظاهری طبیعی و بسیار زیبا دارند. چوب ها در نما های خارجی و داخلی ساختمان ها می توانند نمای طبیعی و زیبا ایجاد کنند. در نمای بیرونی ساختمان و همچنین دکوراسیون داخلی، چوب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و یکی از متریال ها و مواد پر طرفدار به حساب می آید. به علت هزینه زیاد چوب، برای ماندگاری بیشتر آن روش ‌های جدیدی ابداع شده است. پوششی که بر روی سطح چوب قرار می گیرد از آن در برابر پوسیدگی، نور خورشید و رطوبت محافظت می کند. یکی از روش ‌های جدید فرآوری چوب، ترموود یا ترمو نام دارد و محافظ و پوشش جدیدی که از ترمووود محافظت می کند، رنگ چوب ترمو است. در این صفحه رنگ چوب ترمو را به شما معرفی می کنیم.

چرا باید چوب ترمو را رنگ کنیم؟

از جمله مهم ترین و اصلی ترین دلایل رنگ آمیزی چوب ترموود این است که در مقابل اشعه فرابنفش خورشید مقاوم باشد که این اشعه اثر منفی و مخرب بر چوب ترمو می گذارد و به این چوب بعد از گذشت زمان زیادی آسیب وارد می کند. همچنین به جذاب شدن چوب ترمو کمک زیادی می کند. با رنگ کردن چوب ترمووود سبب درخشندگی و زیبایی خاصی در این چوب می شوید. یکی از دلایلی که چوب ترمو را رنگ می کنیم این است که در مقابل شرایط آب و هوایی و جوی از آن محافظت کنیم.

به عنوان نمونه باید به این نکته توجه کنید که در صورتی که ترمووود را رنگ نکنید، امکان دارد رنگدانه هایی که در چوب وجود دارند در برابر اشعه خورشید از بین بروند و بعد از گذشت زمان زیادی رنگ چوب ترمووود به شکل خاکستری و یا نقره ای تغییر رنگ دهد. در نهایت شکل ظاهری چوب ترموود به شکل کمرنگ و کهنه به نظر برسد که این قضیه در مواقعی که از چوب برای نما و در مقابل آفتاب استفاده می کنید اهمیت بسیار زیادی دارد.

بر روی سطح چوب حفره هایی وجود دارد که در آن انواع کپک ‌ها و قارچ ‌ها رشد می کنند به همین دلیل برای محافظت از ترمووود در مقابل رطوبت، چوب را رنگ آمیزی می کنند تا لانه حشرات از بین برود. پس از رنگ آمیزی رطوبت به داخل چوب نمی تواند نفوذ کند و چوب در برابر نفوذ قارچ ها و حشرات ایمن می شود.

انواع رنگ ترمووود چیست؟

از جمله عواملی که جلوی رنگ پریدگی چوب ها را می گیرد و سبب بالا رفتن مقاومت چوب می شود، رنگ ترمووود است. در اصل رنگ های چوب ترمووود دارای 80 طیف رنگی متنوع و زیبا است که سبب شده هر نوع سلیقه ای آن را انتخاب کند و برای هر قسمتی بتوان از آن استفاده کرد.

رنگ های ترمووود را می توان بر اساس تولید در یک دسته بندی قرار داد که شامل رنگ ترمو بر پایه آب و رنگ ترمو بر پایه روغن است. در این قسمت می خواهیم شما را با این دو نمونه از رنگ های ترمووود بیشتر آشنا کنیم با ما همراه باشید.

انواع رنگ ترمووود چیست؟

علت بی رنگ بودن رنگ ترموود بر پایه روغن این است که خطوط و نقش و نگار را از بین نبرد و فقط به شکل یه رنگ بر روی چوب ترمووود قرار می گیرد. همچنین می تواند با رنگ های پایه آب استفاده شود و تنوع رنگی را بر روی چوب ایجاد کند. اما در بیشتر مواقع به صورت یکرنگ بر روی نقش و نگار ترمووود مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع رنگ ترمووود چیست؟

تمام طیف رنگی این رنگ ها، بر پایه آب هستند و بر روی سطح چوب ترمووود به عمق 2 الی 3 میلی متر نفوذ می کنند و هیچ لایه ‎ای بر روی چوب ترمو ایجاد نمی کنند. این عمل سبب شده تا رنگ چوب پوسته نشود. علت استفاده زیاد از این چوب ها این است که بر روی چوب در عمق کمی نفوذ می کند.

رنگ ترموود بر پایه روغن

موارد استفاده :

مزایا :

رنگ :

رنگ ترموود بر پایه آب

موارد استفاده :

مزایا :

رنگ :

رنگ بندی ها مختلف رنگ ترمووود چیست؟

به طور معمول رنگ بندی ترمووود با توجه به رنگ هایی که بر پایه روغن و آب هستند دسته بندی می شوند. همانطور که قبلاً به آن اشاره کردیم رنگی که بر پایه آب ساخته شده است ۲۰ طیف رنگی متنوع دارد و رنگی که بر پایه روغن است شفاف و بی رنگ است. یک نمونه دیگر از رنگ بندی ترمووود این است که رنگ آن ها نیمه شفاف و مات است.

نمونه مات این رنگ ها می تواند طیف رنگی بسیار بزرگی ایجاد کند. از جمله ویژگی ها و مزایای رنگ های مات این است که می تواند رنگ طبیعی چوب را پنهان کند و رنگی یکنواخت و تیره به آن بدهد. رنگ های نیمه شفاف معمولاً یک رنگ خفیف و کمی به چوب می دهند هر چند که این کار به مقدار رنگی که برای رنگ آمیزی ترمووود مصرف می شود، بستگی دارد. فرق اصلی و عمده رنگ های نیمه شفاف و مات این است که با رنگ کردن رنگ نیمه شفاف قسمت های بیشتری از چوب ترمووود را می توانید ببینید زیرا کمی شفاف تر است.

یکی از بالاترین تنوع رنگ بندی ترمووود مربوط به ترمووود کمپانی ادله است که در ۸۷ رنگ متفاوت و مختلف تقسیم بندی شده است. رنگ های ترمووود برند ها و مارک های مختلفی دارند که هر یک از این برند ها دارای طیف رنگی مخصوص به خود هستند از جمله رنگ های چوب ترمو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

راهنمای خرید رنگ ترموود

برای اطلاع از تعرفه اجرای رنگ مخصوص ترمووود و نحوه فروش رنگ ترمووود تا ادامه این مطالب با ما همراه باشید. فروش رنگ چوب ترموود از جمله خدمات گسترده پویان وود در زمینه چوب ترمو است. بهتر است در مورد رنگ چوب ترمو به صورت دقیق و کاربردی با مشاوران ما مشورت کنید. زیرا یکی از مهم ترین بخش‌ های ترمووود رنگ آمیزی آن است. خرید رنگ چوب ترمو بسیار زیاد انجام می ‌شود زیرا به ماندگاری چوب ترمو و زیبایی آن کمک زیادی می کند. قیمت چوب ترمو به دلیل نوسانات زیاد بازار بسیار متفاوت است پس بهتر از سایت پویان وود مناسب ترین قیمت روز را ببینید. زیرا پویان ووود نمایندگی رنگ ترمووود را دارد و قیمت آن بسیار مناسب است. در حال حاضر تقاضا و فروش رنگ ترموود بسیار زیاد شده است.

قیمت رنگ چوب ترمو

بهتر است قیمت رنگ ترموود را از سایت های معتبری مانند پویان وود ببینید و در این قسمت قصد داریم عواملی که بر قیمت چوب ترموود تاثیر گذار هستند را برای شما عنوان کنیم:

قیمت ترمووود

به طور معمول ترمووود ها با توجه به ابعاد، ضخامت و همچنین کیفیتی که دارند، می توانند قیمت های مختلفی داشته باشند. برای اطلاع از قیمت ترموود به لیست قیمت چوب ترمو مراجعه کنید.

قیمت و هزینه نصب و زیرسازی ترمووود

زیرسازی ترموود با الوار های چوبی صورت می گیرد و به شکل بسته بندی شده این الوار ها فروخته می شود. قیمت نمای ترمووود هم بر اساس الوار ها محاسبه می شود.

هزینه و قیمت رنگ کاری چوب ها

رنگ آمیزی چوب ترمو به دو شکل انجام می شود.
معمولاً قیمت رنگ ترمووود به بخش های زیادی بستگی دارد که شامل موارد زیر است: